İstanbul’un en yeni butik kahvecilerinden biri. Beşiktaş Akaretler’deki Corvus Restaurant’ın içinde 2 ay kadar önce açıldı. Sıraevler’de onun hizasında yan yana o kadar çok restoran/kafe var ki, bilmeyince insan orada bir kahveci olduğunu fark edemiyor.

Daha çok yurt dışında görmeye alışık olduğumuz tipik-güzel kahveci ambiyansına sahip. Tabii bunu hissetmek için içeride oturmak gerekiyor; dışarıdaki masalarda bu hissedilmiyor.

Kosta Rika’dan Etiyopya’ya 4-5 çeşit kahve çekirdekleri var. Kendi kahvelerini kendilerini kavuruyorlar. Aeropress, chemex, drip, cold brew gibi birçok farklı metotla kahve yapıyorlar. Kahveleri güzel, espresso bardakları daha da güzel. Hario marka çift camlı bardakları tasarımıyla kahve içimine zevk katıyor. Third Wave, Hario’nun bir şubesi gibi, pahalı bulmazsanız harika şeyler var. Evde kendi kahvesini yapmaya meraklı olanlar mutlaka uğramalılar. Espresso bardakları ve orada ilk defa gördüğüm cold brew ekipmanı o kadar aklımda kaldı ki, sanırım en kısa süre gidip alacağım…

Vişnezade Mah. Şair Nedim Cad. No:5 Akaretler-Beşiktaş
0212 260 5470

third-wave-coffee-mbcb_02

third-wave-coffee-mbcb_03