400derece_mbcb_05


400°C, yakın zamanda açılan yeni nesil bir mahalle pizzacısı. Teşvikiye Camisi’nin içinden geçip karşı sokak boyunca devam edince, 50 metre ileride solda. Bir basamak inip içeri giriliyor. 7-8 masası olan bir yer. Yeni oluşundan mı, atmosferinden mi bilemiyorum, insan ilk girdiği anda biraz etrafa bakma ihtiyacı duyuyor. Yukarı doğru açılan sürgülü pencereleri, önündeki çınar ağacı, genel ambiyansı insanı iyi hissettiriyor.

İsmi, pizza fırının sıcaklık derecesinden geliyor diye tahmin ediyorum. Yalnız, ° işaretini yazmak, hele de mac’te ne zormuş. Son dönemde bu derece işareti çok karşıma çıkmaya başladı. Bahariye’de açılan 180° Coffee Bakery, Okulun Mutfağı‘nın menüsündeki 61° Somon gibi…

İtalyan tipi ince hamurlu pizzalar yapıyorlar. Menüde hem klasik pizzalar var hem de kendi yarattıkları. Pizza çeşitlerini ve menüdeki dağılımı özellikle beğendiğimi söyleyeyim.

3 pizzasını deneme şansım oldu; Kate (cherry domatesli, rokalı), Crispy (baconlı), Hawaii (jambon ve ananaslı). Onların dışında birkaç tane de aklımda kaldı; Granny (Gorgonzola, elma dilimi, badem ve tarçınlı), Napoli (Napoli salamı ve kurutulmuş domatesli), Bresaola (mantar, bresaola ve rokalı). Bunların dışında isterseniz kendi pizzanızı da yapabiliyorsunuz.

Pizza çok farklı stillerde yapılabiliyor. Herkesin de sevdiği bir pizza tipi var. 400°C’ninkiler daha alışık olduğumuz ince hamurlu olanlardan. Böylesini seviyorsanız gidip deneyin derim ya da Teşvkiye çevresinde oturuyorsanız eve servisi var, telefonla ya da online sipariş verebilirsiniz.


Av. Süreyya Ağaoğlu Sok. No:13A Teşvikiye – Şişli
0212 511 2109
400derece.com
Tüm hafta: 11:30 – 22:30